Виховні заходи 10-Б клас (вересень, жовтень 2022)

Тематична виховна година 
«24 жовтня – Міжнародний день ООН»

     День ООН – це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН в 1971 р. 
     Незважаючи на невдачу Ліги Націй (1919 – 1946 рр.) у розв'язуванні міждержавних конфліктів, котрі в решті-решт привели до Другої світової війни, у серпні 1941 р. президент США Франклін Рузвельт і британський прем'єр Уінстон Черчіль підписали «Атлантичну хартію», котра закладала основні принципи міжнародного співробітництва і дотримання безпеки. Цього ж року вперше з'явився термін «об'єднані нації», як противага «осі Рим – Берлін – Токіо». Він був вперше задокументований 1 січня 1942 р. під час підписання у Вашингтоні 26 державами-союзницями Декларації Об'єднаних Націй, котра розширювала положення Атлантичної хартії і формулювала принципи військового співробітництва союзників.
     У жовтні 1943 р. Велика Британія, Китай, Радянський Союз і США підписали в Москві декларацію про необхідність створення міжнародної організації, що мала б прийти на зміну Ліги Націй. На Ялтинській конференції 1945 р. всі держави, що підписали Декларацію Об'єднаних Націй, запрошувались до участі в установчій конференції нової організації.

     25 квітня 1945 року Конференція ООН зі створення міжнародної організації почала діяти в Сан-Франциско, на якій були представлені 50 урядів і ряд неурядових організацій, що брали участь у розробці Статуту Організації Об'єднаних Націй. Організація Об'єднаних Націй офіційно існує з 24 жовтня 1945 р. після ратифікації Статуту п'ятьма постійними членами Ради Безпеки – Францією, Республікою Китай, СРСР, Великою Британією і Сполученими Штатами й більшістю – 46 іншими сторонами, що теж підписали цей договір-статут. Перше засідання Генеральної Асамблеї, з 51 країною-учасницею, та Ради Безпеки відбулося в Центральному залі Вестмінстера в Лондоні в січні 1946 р.
     Як відомо, ООН – універсальна міжнародна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення міжнародних безпеки і миру; вона організовує співпрацю і підтримує розвиток приязних відносин між державами. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН. Серед 51 держави-засновниці ООН була й Україна (1945 – 1991 рр. – вона брала участь в роботі ООН як УРСР, а з моменту проголошення незалежності – як Україна. Після проголошення незалежності України участь у діяльності Організації Об'єднаних Націй було визначено одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики держави).
     Статут Організації Об’єднаних Націй починається з легендарної фрази: «Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе, і знову утвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків та жінок і в рівність прав більших та малих націй, та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань…»
     Структурно Організація Об'єднаних Націй складається з п'яти основних органів (раніше шести – Рада з Опіки ООН призупинила свою діяльність у 1994 р.): Генеральної Асамблеї ООНРади Безпеки ООНЕкономічної та Соціальної Ради (ЕКОСОР) ООНСекретаріату ООН і Міжнародного Суду юстиції ООН.
     Чотири з п'яти основних органів ООН знаходяться, в основному, в Організації Об'єднаних Наційштаб-квартира якої розташована на території міжнародного центру в Нью-Йорку. Міжнародний Суд знаходиться в Гаазі, у той час як інші великі установи перебувають у відділеннях ООН у Женеві, Відні й Найробі. Інші установи ООН, розташовані по всьому світу.


     Сучасними пріоритетними сферами діяльності ООН для України є:
  • розробка ефективних підходів до зміцнення міжнародної та регіональної безпеки;
  • більш повне залучення ООН до процесу роззброєння, зокрема ядерного, зниження військового протистояння у різних регіонах світу, проведення конструктивного діалогу з проблем конверсії, участь у формуванні нових і зміцненні існуючих регіональних структур безпеки, налагодження співробітництва з ними;
  • використання досвіду ООН для розв'язання соціально-економічних проблем, експертної допомоги в інтересах державного будівництва України, сприяння переходу до ринкової економіки;
  • використання унікальних можливостей ООН для ведення діалогу з представниками інших держав.
     Перебуваючи у вересні 1995 р. у Києві, Генеральний секретар ООН Бутрос Бутрос Галі зазначив: «У тому, що стосується Організації Об'єднаних Націй, роль України є унікальною і важливою. Я впевнений, що в найближчому майбутньому ми зміцнимо наші відносини, особливо у сфері інформації».
Представники України в ООН:
  1. Удовиченко Петро Платонович (1958 – 1961 рр.)
  2. Кизя Лука Єгорович (1961 – 1964 рр.)
  3. Шевченко Сергій Тимофійович (1964 – 1968 рр.)
  4. Поляничко Михайло Деонисович (1968 – 1973 рр.)
  5. Мартиненко Володимир Никифорович (1973 – 1979 рр.)
  6. Кравець Володимир Олексійович (1979 – 1984 рр.)
  7. Удовенко Геннадій Йосипович (1985 – 1991 рр.)
  8. Батюк Віктор Гаврилович (1992 – 1993 рр.)
  9. Гудима Борис Миколайович (1993 р.)
  10. Зленко Анатолій Максимович (1994 – 1997 рр.)
  11. Єльченко Володимир Юрійович (1997 – 2001 рр.)
  12. Кучинський Валерій Павлович (2001 – 2006 рр.)
  13. Крижанівський Віктор Володимирович (2006 – 2007 рр.)
  14. Сергєєв Юрій Анатолійович (2007 – 2015 рр.)
  15. Єльченко Володимир Юрійович (2015 – 2019 рр.)
  16. Кислиця Сергій Олегович (2020 р. –) 
14.10.2022
14 жовтня українці відзначають одразу декілька важливих дат: День захисників та захисниць України, День Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День створення української повстанської армії.

Давайте дамо відповіді на питання вікторини "Козаки: історія нескорених" (натискай на фото) 

29.09.2022
Бабин Яр - 
 
Пам'ятник жертвам Бабиного Яру                                              Пам'ятник знищеним
                                                                                                                       у Бабиному Яру дітям

 29 вересня 1941-го - 81 років тому - в Бабиному Яру почалися масові розстріли, які тривали протягом двох років. Ця київська місцина, що стала мовчазним свідком злочину нацистської Німеччини та її репресивної машини, перетворилася на один з всесвітніх символів Голокосту. 
Ба́бин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва. Простягається від Кирилівської вулиці в напрямку вулиці Юрія Іллєнка між Кирилівською церквою і вулицею Олени Теліги.
 Хоча у Бабиному Яру поховано велику кількість жертв, що були вбиті не під час Голокосту, поза Україною Бабин Яр відомий саме через масові розстріли у 1941–1943 роках різних національностей здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни. На жаль, цей урок пройшов повз деяких представників людства. У 2022 нелюди вдруге розстріляли тих, хто там навічно похований - здійснили масований ракетний обстріл меморіалу.
Забуттю не підлягає!

23.09.2022
Що таке мир. Його значення для людства

Вже 41-й раз світ відзначає Міжнародний день миру ("День миру"), одноголосно заснований в 1981 році на 55-й сесії Генеральної асамблеї ООН.
21 вересня затверджено, як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі.
Звичайно ж, однією резолюцією неможливо зупинити всі війни, але в цей день заведено думати про мир, бути з тими кому потрібен мир і цінувати мир там, де він ще є.
Лише один мирний день, на тлі нескінченної низки конфліктів, руйнувань і смертей, адже з моменту підписання резолюції про "День миру" минуло більше сотні конфліктів та загинули мільйони людей. І ніби стан війни для людства –природній стан, і мир встановлюється лише на короткі миті між безкінечними війнами.
Багато з нас пам’ятає заїжджену фразу "аби не було війни", яка вже у часи мого мирного дитинства майже остаточно втратила змістовне навантаження, та була порожнім звуком, відлунням дідівських та бабівських спогадів, які я слухала немов казки – занадто складно було у них повірити.
Ми всі поступово підлаштовуємся під війну, и починаємо дивитись на світ скрізь приціл, плутаючи перемогу із миром.
Сьогодні ми розуміємо різницю між війною і миром.
По правді кажучи, ми швидше розуміємо що таке війна: це біль, сльози, відчай, ненависть, помста, смерть, порожнеча.

Але що ж таке мир?

Можливо, це той стан дійсності, де немає місця для всього що перераховано вище, але можливо це буде не мир, а скажімо – рай, або будь-яке місце поза цим життям та за межами цієї реальності.

Отже МИР – це:
– безпека дітей;
– компромис и условное понятие во времени и географии;
– безпека бути тим, ким хочеш у суспільстві, заснованому на солідарності, де дотримуються прав людини

Мир – це не розіграш; мир – це не те, що є "поки воно не стріляє".
Мир вимагає стратегій, ідей, мислення – з ким, проти кого та що?
Мир не чекатиме. Хтось інший забере його, якщо ми чекатимемо. Мир це "не будь ласка", мир це "я вимагаю".
Мир – це ненасильницьке діяння, це діяння проти несправедливості, і мир відкриває дискусію про найскладніші частини наших життів і вказує на проблеми.
Мир це розсудливість; мир це творчість у знаходженні рішень. Мир це про розбудову довіри й відновлення почуття солідарності поміж нами. Мир це коли ми постійно – я кажу постійно – запитуємо себе: "Чи я живу в мирі?", "Чи я в мирі із собою?", "Що я можу зробити?", "Які мої страхи та дилеми?" та "З ким я будуватиму мир і як?"
Чи завжди у своїх прагненнях миру ми розуміємо якими мають бути подальші кроки.

Звідки береться мир?

Ми не можемо розраховувати на те, що нам його піднесуть вже готовим у подарункові коробочці із бантиком. Бо тоді це буде не наш мир, мир для якихось інших людей, яким непотрібно буде жити у такому "мирі". Як це сталося у Боснії і Герцеговині, після підписання Дейтонської мирної угоди, де на довгі роки було закріплено сегрегацію за національними ознаками, і такий "мир" не влаштовує більшість населення.
Отже, у день миру я пропоную подумати про те, якого миру ми прагнемо, на яких принципах ми хочемо його будувати та у які державі ми мріємо жити, чи буде у цій державі місце для різноманітності та справедливості, чи будуть можливості для рівного доступу до можливостей, якою буде освіта та медицина у наших дітей та чи будуть вони нам вдячні.
Що ми – кожен та кожен з нас, можемо робити для цього вже сьогодні.
Варто пам’ятати мир це не війна, бо продовження миру це діалог, а продовження війни – знищення.


16.09.2022

Мінна безпека.
Що потрібно знати та виконувати

Оминайте снаряди, які не розірвались.
Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть  в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої.

Заборонено: 
  • наближатися до вибухонебезпечного предмета;
  • пересувати його або брати до рук;
  • розбирати, кидати, бити по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)

Важливо як ніколи: бути обачними і не чіпати не знайомі предмети



09.09.2022

Олімпійський тиждень

Олімпійський тиждень – це всеукраїнський спортивно-видовищний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні.
Сьогодні ми говоримо про історію та традиції Олімпійських ігор сучасності, олімпійськими видами спорту. 

Переглянемо відео:

Пройди вікторину: https://www.classtime.com/code/R956D4 

02.09.2022

Правила поведінки для учнів під час проведення дистанційного уроку

● Дистанційний урок - це час для навчання.

● Не запізнюйся на урок.

● Заходити тільки під своїм прізвищем та ім'ям. ( Всіх незнайомців рекомендовано залишати за «дверима» конференції)

● Привітайся з однокласниками та учителем - ввімкни камеру, приєднуючись до уроку.

● Дотримуйся академічної доброчесності: самостійно виконане завдання принесе тобі більше користі.

● Вчасно виконуй завдання 

  

01.09.2022

Вітаю з початком нового 2022-2023 навчального року!!!

Дорогі мої дівчатка та хлопчики! В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні!

Перший урок 2022

 “Ми українці: честь і слава незламним!”

        

   Півроку тому з повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап російсько-української війни, яка триває з 2014 року.Вже півроку Україна живе в умовах найжорстокішої війни, яка була розв’язана росією. Для нашої країни вона стала народною війною за незалежність і суверенітет, за цивілізаційний вибір і приналежність до європейської цивілізації. Кожного дня ми платимо занадто високу ціну за свою свободу і незалежність – життя наших захисників і захисниць, життя дітей, зруйновані долі, міста і села.24 лютого 2022 року рф напала на Україну по всій довжині спільного кордону і з території білорусі. Широкомасштабне російське вторгнення в Україну, відкритий воєнний напад – частина російсько-української війни, розв’язаної рф 2014 року, участь у якій вона постійно заперечувала. Армія ворога обстріляла прикордонні застави, завдала удари з повітря по понад 40 об’єктах військової інфраструктури майже усіх регіонів України. Одночасно розпочався рух танкових колон і живої сили ворога.
    Російський масштабний напад на Україну став найбільшим випробуванням для нашої країни за весь час її незалежності. Йдеться про саме існування не тільки незалежної української держави, а й самої української нації. Для українців боротьба проти російської навали – це боротьба за майбутнє самого українського народу.
   Окупанти, посягнувши на українські землі, сподівались захопити Вільний Народ за декілька днів, забувши про те, що століттями чужинці дивувалися неповторній Звитязі Українського воїна. Так і сьогодні, коли за короткий термін, за підтримки потужного всеохоплюючого волонтерського руху, Збройні Сили України перетворилися на одну з найбільш боєздатних та дієвих армій, а український народ не припиняє дивувати світову спільноту своєю злагодженістю та звитягою. Дякуючи незламному духу наших воїнів, ми з вами маємо змогу розпочати навчання, проводити вільний час із користю, спілкуватись та інше.Єдність і здатність до згуртованості всього українського суспільства виявляється в кількох площинах:
  • волонтерський рух (технічна, фінансова, медична, гуманітарна допомога військовим і цивільним);
  • єдність політичних сил (здатність поставити загальнодержавні інтереси вище партійних, позбавлення політичного впливу проросійських сил);
  • допомога і надання прихистку мешканцям з окупованих територій та місць бойових дій.

    Війна має цивілізаційний вимір, позаяк йдеться про захист демократичних цінностей Західного світу, збереження встановленої після Другої світової війни системи міжнародного права й устрою Європи. Доктрина «русского міра» поставила під загрозу безпеку низки європейських держав. Тому демократичними країнами війна була сприйнята саме як війна проти демократії в цілому. Це зумовило їх активну військову, фінансову, гуманітарну підтримку.Ця війна стала війною за існування не лише держави, але й українського народу в цілому, позаяк є практичним втіленням імперської тоталітарної ідеології путінського режиму – рашизму. Ми переможемо і на нашій землі запанує мир і добробут! Слава Україні!!!

На землі, в повітрі і на морі
Україна знищить ворогів!
Рідні землі, українські зорі
Були й будуть тут споконвіків!

Посилання на >>> презентацію  

Онлайн квест-гра "Скарби України">>> посилання

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.