Бесіди 10-Б (вересень, жовтень 2022-2023 н.р.)

21.10.2022

Правила поведінки під час осінніх канікул

Мінна безпека


07.10.2022

Бесіда ПДТ «Наркологічна небезпека»

Про наркоманію зараз говорять в усьому світі. З нею пов'язують падіння моралі та зростання злочинності. Ця проблема сьогодні тривожить всіх: підлітків, медиків, соціологів, юристів, педагогів. Це — соціальна трагедія.  Однією з причин поширення наркоманії є дефіцит знань про наркотики і їхній вплив на організм людини. Підлітки помиляються, вважаючи наркоманію розвагою, що несе у світ приємних відчуттів. Вони навіть не підозрюють, яку небезпеку приховують у собі ці «задоволення», які наслідки викликають невинні, на перший погляд, захоплення, до якої життєвої трагедії вони призводять.
До лав наркоманів легко потрапляють «за компанію». Тим, хто починає приймати наркотики,  слід пам'ятати, що відмовитися від цієї звички буде нелегко. У наркомана виникає психічна та фізіологічна залежність, він думає тільки про те, як здобути нову дозу. Потяг до наркотиків не зникає  за одну  мить.  Такі люди відсторонюються від друзів і родичів, перестають цікавитися навчанням, спортом, ізолюються від оточення, стають агресивними і некомунікабельними, часто втрачають фізичну форму. Як при вживанні алкоголю, так і при вживанні наркотиків потрібна велика рішучість, щоб раз і назавжди сказати «ні».
Це може зробити людина, яка завжди:
—    поважає себе та інших;
—    вміє не тільки говорити, а й слухати;
—    впевнена у собі та своїх діях;
—    відповідає за свої вчинки;
—    відкрита почуттям і вміє вільно їх висловлювати;
—    може знайти в собі сили розповісти близьким про свою проблему;
—    не дозволяє порушувати свої права, але й не  ігнорує права інших.
А що ж робити тим, хто хоче, але не може сказати «ні», тим, хто не відчуває себе настільки сильним, щоб протистояти тиску з боку оточуючих? Необхідно почати працювати над підвищенням власної самооцінки.
Як показують статичні дані, 80% наркоманів — молоді люди до 30  років. Найчастіше захоплюються наркотиками у віці 13—14 років. Таким чином, жертвами наркоманії стають діти і підлітки. Всі форми наркоманії призводять до психічного та емоційного розладу, завершенням якого є повна деградація особистості. Будь-які форми наркоманії і токсикоманії   супроводжуються   патологією   всіх   органів  і систем. Це є враження серця, легень, печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, системи крові, інфекційні враження скелету. Хворі, що користуються ін'єкціями часто заражаються вірусом СНІДу, який вражає імунну систему, що призводить до смерті від різних захворювань. 
Зверніть увагу на такі ознаки: 
—    Поява агресивності, різкі зміни в поведінці:  кволість  зранку і  надмірна збудженість у другій половині дня, уникає вас, по телефону відповідає крадькома   і   уривчасто,   колишні   друзі   не цікавлять, захоплення теж. 
—    Відносно одягу став неакуратний. Серед речей з'явилися баночки, з'явився незрозумілий запах, шприци і пігулки. 
—    З дому можуть зникати речі, коштовності.
—    Надмірна веселість, почервоніння обличчя,    різкі   зміни   в   апетиті  
— Ймовірні   ознаки   вживання   «веселого біломору»;    вузькі    зіниці,    млявість, відчуженість    (вживання    наркотиків опійної групи);  налиті кров'ю очі.
— Зміна   в   розмові,   бліда   шкіра, надмірне вживання рідини, порушення координації. 
Висновок 
Як бачимо, гра в життя і смерть починається легко і весело з друзями і подружками. А з бездни  доводиться вибиратися поодинці. Мало в кого з тих, хто спробував наркотик, вибратися вистачає сили. Тож жити чи не жити? Ось в чому питання... І вам обирати свій шлях самим.

23.09.2022

Бесіда ПДТ «Дорожньо-транспортні пригоди»

Організація дорожнього руху. Правила безпеки при переході вулиці 

Існує правосторонній, лівосторонній, односторонній і двосторонній дорожній рух.
У нашій країні транспорт рухається з правого боку або в одному напрямку. Пішоходи, щоб не створювати аварійної ситуації на дорогах, мають переходити проїзну частину по переходах – підземних, надземних або наземних. При наземному переході необхідно подивитися ліворуч, а дійшовши до середини дороги, праворуч. 

Основні види дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Поведінка при ДТП.

Найбільш розповсюджені види ДТП – це наїзд на пішохода, зіткнення, перекидання автотранспорту.
Існує декілька правил для тих, хто виявився свідком або учасником ДТП:
− за будь-яких обставин не залишати постраждалого без допомоги;
− негайно сповістити про пригоду в ДАІ (це не обов'язково у разі відсутності жертв, а в учасників – претензій одне до одного);
− намагатися максимально зберегти всі сліди пригоди;
− свідкам наїзду або аварії, після якої водій покинув місце пригоди, запам'ятати та записати номер, марку, колір і прикмети машини та водія, викликати «швидку допомогу», сповістити дорослих та працівників ДАІ. 

Безпека руху велосипедиста
Велосипед є транспортним засобом пересування, і на нього також поширюються правила дорожнього руху.
Правила користування велосипедом:
− кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для руху машин майданчиках, стадіонах та інших безпечних місцях;
− їздити на велосипеді по дорогах дозволяється з 14 років;
− велосипед має бути обладнаний світловідбивачами – спереду білого кольору, з боків – оранжевого, ззаду – червоного;
− Велосипедистові забороняється:
− рухатися по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка;
− рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
− під час руху триматися за інший транспортний засіб;
− буксирувати велосипед;
− їздити, не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей;
− керувати велосипедом із несправним гальмом і звуковим сигналом, а також без освітлення у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості

16.09.2022

Мінна безпека.
Що потрібно знати та виконувати

Оминайте снаряди, які не розірвались.
Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».
Не беріть  в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої. 
Заборонено: 
- наближатися до вибухонебезпечного предмета;
- пересувати його або брати до рук;
- розбирати, кидати, бити по ньому;
- розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
- приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел.101) або національну поліцію (тел. 102)

Важливо як ніколи: бути обачними і не чіпати не знайомі предмети




09.09.2022
Правила поведінки під час дистанційного уроку

01.09.2022
Комплексна бесіда з правил техніки безпеки та профілактики дитячого травматизму. Правила поведінки під час воєнного положення в Україні.


КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1. Перебувати на вулиці після 21-ї години без супроводу дорослих.

2. Дивитися телевізор більше 3-х годин на день.

3. Знаходитися біля водойм без нагляду дорослих. 

4. Самостійно вмикати та вимикати газо- та електроприлади.

5. Без нагляду дорослих уживати будь-які медичні препарати, користуватися ртутним термометром.

6. Уживати алкогольні та слабоалкогольні напої, тютюнові вироби, наркотичні засоби.

7. Дотримуйся правил ПДР.
8.Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами. 

9. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях.

10. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці.
11. Дотримуйся правил безпечної поведінки на воді, біля водойм.
12. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один/одна вдома.
13. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами .
14. Не грай з гострими та ріжучими, легкозаймистими та

      вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю,   

      боєприпасами.

В Україні діє воєнний стан і тривають бойові дії, тож кожен  здобувач/ кожна здобувачка закладу загальної середньої освіти повинен/-на знати основні правила поведінки та дій під час повітряної тривоги, обстрілів, комендантської години.

Повітряна тривога

   Якщо ви почули гудки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом декількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «Увага всім!». Про алгоритм дій неодноразово повідомляли в Державній службі надзвичайних ситуацій України, він такий: • увімкніть телебачення або радіо. Інформація звучатиме через офіційні канали протягом 5 хвилин після звучання сирен; • зосередьтеся, прослухайте повідомлення та виконуйте запропоновані інструкції. Залишайте теле-/радіоканали ввімкненими, адже може надходити подальша інформація; • під час тривоги на офіційних каналах місцевою владою розміщено інформацію про повітряну тривогу, під час якої треба взяти запас харчів, води та прямувати до найближчого укриття; • повідомте про почуте сусідам та знайомим, за необхідності надайте їм допомогу; • у разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте 101; • в Україні працює мобільний застосунок «повітряна тривога», який сповіщає про небезпеку в конкретному регіоні. Його можна завантажити у Gogle Play Market та AppStore. • якщо під час дистанційного навчання починає лунати сирена, то необхідно призупинити онлайн-заняття, вимкнути комп'ютер або інший пристрій, перейти в безпечне місце, визначене вашою родиною.

Як поводитися під час обстрілу

   Якщо ваше житло розташоване в зоні регулярних збройних дій, то потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою), аби унебезпечити себе від травмувань уламками скла. Проте краще закрити вікна мішками з піском або масивними меблями.

Обстріл стрілецькою зброєю

  Якщо ви потрапили під обстріл стрілецькою зброєю, тобто з рушниць, автоматів, гвинтівок, кулеметів тощо, Служба безпеки України радить діяти так:

• якщо ви вдома, то сховайтеся в безпечному місці: ванній кімнаті або ж самій ванні. Якщо це неможливо, лягайте на підлогу та накрийтеся предметами, що можуть захистити вас від уламків і куль;

• на ви знаходитеся на вулиці, то треба лягти на землю в позу ембріона,  розвернутися ногами в бік пострілів та прикрити голову руками. Коли почнуться постріли, розкрити рот, аби вберегти барабанні перетинки. Перебувайте біля будь-якого виступу чи заглиблення в землі. Укриттям може стати навіть бак для сміття;

• чекайте щонайменше 5 хвилин в укритті, допоки стрілянина не вщухне.

Артобстріл, мінометний обстріл чи авіаобстріл

   Якщо ви почули гучний свист, залп запуску та вибух снарядів, то це може означати, що ви потрапили в зону артобстрілу, мінометного обстрілу або авіаобстрілу. • Міноборони пояснює, сам снаряд, як і залп установки, можна помітити та зреагувати, тому краще постійно стежити за небом. Удень – це димний слід від ракети, уночі – яскравий спалах; • якщо поруч є бомбосховище і ви почули сирену (знак «Увага всім!»), то терміново йдіть до укриття; • в укритті ввімкніть телебачення або радіо на будь-якому носії або відкривайте сторінки офіційних державних каналів. Там протягом 5 хвилин буде інформація про те, що трапилося. Виконуйте інструкції; • залишайтеся в укритті щонайменше 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.

Якщо ви вдома:

– обирайте місце в кутку та недалеко від виходу, щоб миттєво залишити будинок у разі влучення снаряду. Ховайтеся в підвалі або іншому заглибленому укритті, між несучими стінами.

Якщо ви в транспорті чи на вулиці, то негайно дійте так:

• лягайте на землю, закривайте голову руками або предметами,  долоні притисніть до вух і відкрийте рота (це врятує від контузії). Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні; • не залишайтеся в під'їздах, під арками, у підвалах панельних будинків або під стінами панельних будинків. У жодному разі не ховайтеся біля будь-чого, що може вибухнути чи впасти на вас; • для укриття підійдуть підземні переходи, метро, укриття, траншеї, ями, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк, канава, яка подібна до окопу (глибина 1-2 м) на відкритому місці; • якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі, трамваї, авто, то водій негайно повинен зупинити транспорт, усім пасажирам необхідно прямувати від дороги та лягти на землю.

Після закінчення обстрілу (бомбардування):

   Не поспішайте покидати укриття. Можливі поодинокі постріли. Залишаючи місце укриття, не поспішайте розслаблятися.

Правила поведінки під час комендантської години

   Під час комендантської години, період дії якої встановлює місцева влада кожного регіону, заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях, якщо ви не є працівниками об’єктів критичної інфраструктури (для цього у вас має бути спеціальна перепустка).    Особи, які перебувають на вулицях у заборонений час, можуть вважатися членами диверсійно-розвідувальних груп.

Правило не поширюється на переміщення до укриттів під час сигналу тривог.

Під час комендантської години в Державній службі надзвичайних ситуацій України рекомендують дотримуватись правил світломаскування: • зашторювати вікна; • вимикати світло в оселях; • гасити вуличне освітлення біля будинків; • прибирати з підвіконь усі лампи, зокрема й фітолампи.

Правила поводження з ВНП, невизначеними предметами та речовинами

   Аби уникнути нещасних випадків, треба твердо запам'ятати, що торкатися до вибухових або невизначених предметів ЗАБОРОНЕНО, бо це небезпечно для життя. Виявивши вибухонебезпечні предмети далеко від населених пунктів, треба добре запам'ятати дорогу до того місця, де їх виявлено, поставити біля них мітку «НЕБЕЗПЕЧНО».

     Про знайдені вибухонебезпечні предмети треба негайно сповістити працівників місцевого самоврядування, поліції, найближчого підприємства, школи або просто дорослих, які є поблизу. До жодних самостійних дій вдаватися не можна! 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.