Бесіди 10-Б (листопад, грудень 2022-2023 н.р.)

23.12.2022

Безпечні зимові канікули
Вітаю вас із закінченням І семестру 2022-2023 навчального року!

Але не забувайте про безпеку під час зимових канікул!



02.12.2022

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

  1. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
  2. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді



01.12.2022

Понад 11 мільйонів юнаків та дівчат у всьому світі є ВІЛ – інфікованими.
   Половина нових випадків ВІЛ - інфікування припадає на дітей віком 18 років.      Більшість із них інфікується через ін′єкційне споживання наркотиків або сексуальні контакти з ВІЛ – інфікованими. Попередити поширення ВІЛ/СНІД серед молоді - один із найважливіших пріоритетів уряду України, що знайшло своє підтвердження в Національній програмі профілактики  ВІЛ – інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД.      
   Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ – це організація, яка працює в інтересах дітей та молоді. ЮНІСЕФ заявляє, що молодь має право володіти інформацією про ВІЛ та СНІД. Такі знання допоможуть їй приймати відповідальні рішення щодо свого життя і здоров′я та захищати себе і своїх близьких. Ці знання також сприятимуть толерантному та неупередженому  ставленню молоді до хворих на СНІД.   

СНІД: ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ
1. Де можна анонімно здати аналізи?
У кожному обласному центрі та в більшості великих міст України вже багато років працюють кабінети довіри, де вам зобов'язані безкоштовно й анонімно зробити аналіз на антитіла до ВІЛ (Закон України «Про запобігання захворюван­ню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення», зі змінами, вне­сеними згідно із Законом № 2776-111 (2776-14) від 15.11.01, розд. 9, ст. 7, § 5, ст. 8, § 1). Кабінети довіри працюють при Центрах профілактики СНІДу.

2. Чи існує в Україні відповідальність за роз­голошення таємниці діагнозу?
В Україні діє спеціальний закон, пов'язаний із ВІЛ/СНІДом. Він передбачає карну відпові­дальність медичних працівників за розголошення таємниці діагнозу.
 
3. Чи захищає закон права людей, інфікова­них ВІЛ?
В Україні не має законів, що дискримінують людей, які живуть із ВІЛ, або обмежують їхні права. Вони мають право звертатися по медичну допомогу як до спеціалізованих, так і до будь-яких інших медичних закладів, учитися, працю­вати і вести звичайний спосіб життя.
 
4. Як можна допомогти людині, інфікованій ВІЛ, на перших стадіях захворювання?
Перш за все, підтримати психологічно, до­помогти їй знайти інформацію про те, де вона може отримати медичну та соціальну допомогу.
 
5.  Де існують групи взаємодопомоги ВІЛ-позитивних людей?
За інформацією та підтримкою можна зверта­тися до Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ. За даними мережі, групи взаємодопомо­ги ВІЛ-позитивних людей є в Києві, Чернігові, Полтаві, Донецьку, Черкасах, Одесі, Миколаєві, Дніпрі, Львові та Хмельниць­кому.
 
6. Як поводитися людині, інфікованій ВІЛ, та її близьким?
Обов'язково звернутися до спеціаліста з цієї проблеми. Такі лікарі є у центрах профілактики СНІДу. Додаткову підтримку можна одержати у Всеукраїнській мережі людей, які живуть із ВІЛ. Це допоможе отримати об'єктивну інфор­мацію про ВІЛ-інфекцію як захворювання і про всі наявні ресурси. Головне — уникати паніки! Пам'ятайте про те, що ВІЛ не передається по­бутовим шляхом.
Уживайте лише найнеобхідніших застережних заходів: користуйтеся високоякісними засобами контрацепції, індивідуальни­ми лезами для гоління, манікюрними наборами та зубними щітками.

7.  Як проявляється захворювання?
ВІЛ-інфекція — хронічне захворювання. Тому ознаки нездоров'я з'являються не одразу, а че­рез 5—7 років після зараження. Але й до цього, в період «носіння» вірусу, потрібно обов'язково консультуватися з лікарем!
Перші ознаки розвитку хвороби — втомлюва­ність, загальна слабкість і збільшення декількох груп лімфатичних вузлів. Це не означає, що по­чався СНІД! Але за відсутності спеціального ліку­вання інфекція поширюється в організмі. Ось тут і приєднуються інші захворювання-«супутники», і поступово розвивається СНІД.
 
8. Як часто людям потрібно перевірятися, щоб дізнатися, чи прогресує хвороба?
Відвідувати лікаря слід 1 раз на три місяці. Також потрібен контроль стану імунної системи й активності вірусу. На жаль, зараз в Україні не в кожному Центрі профілактики СНІДу можливе таке обстеження.
 
9. Які види лікування ВІЛ-інфекції існують?
Є спеціальні ліки, що діють безпосередньо на ВІЛ. Ці противірусні препарати застосову­ються з 1996 року. Але через їхню високу ціну (800—1000 доларів на місяць), в Україні вони все ще недоступні. Є й ліки, що діють на збудників так званих захворювань-«супутників». Вітамінні препарати, правильне харчування, «здоровий» спосіб життя також допомагають відкласти СНІД. Є чимало інших способів впливу на організм людини, інфікованої ВІЛ, котрі покращують її психологічний стан і зміцнюють імунітет.
 
10. Який зараз стан розробки медичних пре­паратів?
Противірусні препарати випускають зарубіжні фармацевтичні фірми. Україна не має власного виробництва. Ціна їх висока, тому деякі країни випускають так звані генерики, тобто ліки-аналоги фірмових розробок. Вони значно дешевші, і при відповідному контролі якості їх цілком мож­на використовувати для лікування ВІЛ-інфекції.
 
11. Куди звертатися з приводу лікування?
У випадку виявлення ВІЛ-інфекції потрібно звернутися в обласний чи міський Центр про­філактики СНІДу, де вам нададуть медичну до­помогу, доступну сьогодні в Україні.
 
12. Коли буде можлива вакцинація проти ВІЛ?
Багато наукових центрів у розвинутих країнах зайняті вирішенням проблеми вакцинації, однак це все ще питання наукових розробок і перспектив, а не реальність. Вакцини проти ВІЛ поки що немає.

14.11-18.11 

Тиждень безпеки дорожнього руху 
"Безпечна дорога в умовах воєнного стану"
18.11. 
Єдиний національний урок на тему "Безпечна дорога додому в рамках національного проєкту "Безпечна країна"




04.11.2022
 Виховна година "Причина пожежі - недбалість"

Необережне поводження з вогнем є найпоширенішою причиною виникнення пожеж. Нерідко необережність переходить у недбалість. Недбало кинутий сірник, чи то вдома, чи то в сараї, на лоджії або балконі, на горищі чи в коморі, у лісі або на торфовищі — усе це може обернутися великим лихом.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.