Виховні заходи 11-Б клас (січень, лютий 2024 р.)

Міжнародний день рідної мови

Щорічно, 21 лютого, люди по всьому світу святкують Міжнародний день рідної мови, свято, яке почали відзначати досить недавно. Воно було встановлено у листопаді 1999 року під час тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, маючи на меті захист мовної та культурної різноманітності.

Наша здатність спілкуватися між собою зрозумілою мовою в більшості випадків відіграє величезну роль для нас. Мова та її варіанти не лише слугують інструментом комунікації, але також розкривають перед нами широкі можливості. Людина виростає в атмосфері своєї рідної мови настільки, що вона стає необхідною частиною її особистості.

День рідної мови — це в першу чергу вияв зацікавленості меншин, які активно використовують свою національну мову. Історія цього святкового дня має трагічне коріння. 21 лютого 1952 року в Бангладеші владою було жорстоко придушене повстання проти заборони на використання бенгальської мови в країні. Для Бангладешу це стало днем пам’яті загиблих за свою рідну мову. Важливість нових знань, цінностей, що передаються від покоління до покоління, та пам’ять про своє коріння — все це пов’язано із рідною мовою.

Мовну ідентичність нашої солов'їної намагалися ліквідувати більше, ніж будь-яку іншу мову. Як стверджує Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирають мову». Українці, 21 лютого вітають своїх рідних та друзів з Днем рідної мови — української мови, маючи на меті віддати їй шану, зберегти єдність та міцність українського народу, які починаються саме з мови.

 День Державного Герба

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією.
На шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб.

Цінуймо своє, шануймо символи!
З Днем Державного Герба!
Україна переможе!!!


Єднаймося! У єдності наша сила!

Другий рік поспіль 16 лютого українці відзначають День Єднання.
Де б не були сьогодні учні Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7, їх єднає любов до рідної країни, рідної землі.
Комітет національно-патріотичного виховання «Ми українці» (вчитель-тьютор Ольга Шилінцева) створили своєрідний флешмоб єднання, участь в якому взяли учні нашого закладу, які знаходяться в різних куточках світу!
Єднаймося! У єдності наша сила!


День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До пам’ятної дати учасники бойових дій в Афганістані поклали квіти до пам'ятника загиблим в Новогродівці і вшанували їх хвилиною мовчання.



День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено 15 лютого на честь річниці виведення радянських військ з Афганістану, яке сталося 35 років тому. Пам’ятна дата була встановлена указом Президента України у 2004 році. Свято прийшло на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна була останньою імперською кампанією Радянського Союзу, за 10 років майже 150 тисяч українців пройшли через її горнило. За офіційними даними, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, а близько чотирьох тисяч – не повернулися до своїх домівок.

Окрім полеглих в Афганістані, в цей день вшановують також українських воїнів, які брали участь у військових конфліктах у В’єтнамі, Єгипті, Лівані, Сирії, Анголі, на території колишньої Югославії та багатьох інших «гарячих» точках.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.
Головне памʼятати, що ЖИТТЯ - найвища цінність.

106 річниця бою під Крутами

Бій під Крутами для всього українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас.



До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Наприкінці січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, що привів до винищування однієї третини євреїв і численного числа представників інших національностей. 
Страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській Німеччині - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.